Stephen Edwin King – Prolog

kingIkona horroru i thriller Stephen Edwin King. Urodził się 21 września 1947 w mieście Portland w USA. King jest pisarzem w przytłaczającej większości literatury grozy.

Na początku swojej kariery pisał książki pod pseudonimem Richard Bachman, a jedną książkę podpisał John Swithen. Książki, które przeszły do historii to np. Lśnienie, Miasteczko Salem, Carrie i wiele więcej. Na podstawie wielu książek zostały nakręcone filmy w których wielu wielkich aktorów wystąpiło. Stephen King nie ogranicza się tylko i wyłącznie do jednego gatunku książek, co nie zmienia faktu, że i one przeszły do historii. Przykładem jest „Bastion” czy „Zielona Mila” – przy czym „Zielona Mila” nie tylko jest powieścią przekraczającą granice popularności, ale także powstał film, który jest jednym z najlepszych filmów.

Książki spod pióra Kinga przekroczyły już nakład 350 milionów książek, co świadczy tylko o tym, że jest najwybitniejszym pisarzem współczesnych czasów. Pisarz w 2003 roku został odznaczony medalem za wybitny wkład w literaturę amerykańską.

Reklamy

Tagi: , , , , , , , ,

%d blogerów lubi to: