Stephen King o początkach

Stephen King fascynował się literaturą i powieściami fabularnymi od momentu, gdy nauczył się czytać. Pierwszymi materiałami jakimi był pochłonięty, były komiksy. Według autora nie można było oderwać go od filmów, które póżniej opisywał w formie opowiadań. Widząc to, mama King`a zachęciła do tworzenia swoich autorskich historii.

W tym właśnie momencie, dostał wsparcie na święta, gdzie znalazł pierwszą maszynę do pisania firmy Royal. Na tej maszynie powstała pierwsze opowiadanie i w roku 1960 wysłał do wydawcy. Niestety nie było żadnego odzewu, tu pojawia się pierwsza oznaka hartu ducha. Nie poddał się, a wręcz zmotywowało młodego pisarza do walki. Wysyłał swoje opowiadania aż do skutku. Gdy był już nastolatkiem, ukazało się w końcu pierwsze opowiadanie Stephen`a King`a „Byłem nastoletnim rabusiem grobów”. Wydawca opublikował te opowiadanie pod zmeinionym tytułem (W półświecie grozy) w swoim amatorskim czasopiśmie. Dla King`a był to ogromny sukces i wielkie wydarzenie.

Jak wspomniałem, młody adept pisarski wysyłał dużo opowiadań i w dużej mierze dostawał negatywne opinie, ale ponownie wraca uporczywość i walka – nie poddał się. Tu pojawiła się wielka szansa, wraz z bratek stworzył gazetę. Gazeta nazywała się dość oryginalnie „Szmatławiec DAve`a”, ale co ciekawsze systematycznie rósł nakład, ale nadal była to lokalna gazeta.

Ksiązki można nabyć w księgarni http://www.legolas.pl/s/wyniki/k/autor/id/7762/Stephen-King

Reklamy

Tagi: , , , , , ,

%d blogerów lubi to: