Stanisław Lem

StanislawlemCudze chwalicie, swego nie znacie. Nieustannie zadziwiające jest dla mnie, jak wielu czytelników zachwala obcych pisarzy literatury science-fiction, zapominając o naszym rodzimym artyście, geniuszu polskiej literatury sci-fi, Stanisławie Lemie.

Autor ten napisał książki, które na stale weszły do polskiego kanonu, stając się sztandarowymi książkami klasyki polskiej.
Dlatego nie powinniśmy zapominać, wymieniając najlepszych pisarzy science – fiction, o naszym Stanisławie Lemie, o jego „Solarisie”, „Niezwyciężonym”, czy masie innych, kapitalnych wręcz powieści. To książki klasyki polskiej literatury science fiction, które wzbudzały i nadal wzbudzają silne emocje i wyrazy podziwu ze strony czytelników na całym świecie.

Jak wielkim artystą był Stanisław Lem, wie chyba każdy, kto choć w minimalnym stopniu interesuje się literaturą. To postać tak wybitna i tak nietuzinkowa, że żal myśleć o tym, że nie doczekamy się już kolejnego wielkiego dzieła i że książki klasyki polskiej nie wzbogacą się o kolejne tytuły. Miejmy nadzieję, że z czasem przyjdzie nam poznać godnego następcę…Książki możecie nabyć w dobrej cenie tutaj: http://www.legolas.pl/s/wyniki/k/autor/id/1886/Stanislaw-Lem

Reklamy

Tagi: , , ,

%d blogerów lubi to: